Pennsylvania State University 
          Kevin Dare Memorial HS Invitational - 1/19/2013          
                Horace Ashenfelter III Indoor Track                
                        University Park, PA                        
 
Event 18  Boys 400 Meter Dash
===================================================================
        Meet: M 48.06  2010        Brady Gehret, Altoona           
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Ways, Eric                11 Woodberry Forest         49.29  14
  2 Stenderowicz, Nick        12 Pennridge                49.35  14
  3 Leach, Tyrone             11 Norristown Area          50.83  13
  4 Hill, Nigel               11 Twin Valley              51.21  14
  5 Jackson, Adrian           11 Dallastown Area          51.48  10
  6 Miller, Brady             12 Cumberland Valley        51.71  14
  7 Burton, Jordan            11 Warwick Valley           51.75  14
  8 Medina, Saybrim           11 Phoenixville Area        51.87  12
  8 Thomas, Mackensey         11 Phoenixville Area        51.87  12
 10 Moore, Mitchell           11 Jamestown                51.88  11
 11 Miller, Andrew            11 Wyomissing               52.08  13
 12 Akil, Isaiah              10 Riverdale Baptist        52.12  12
 13 Ventura, JT                  Holidaysburg             52.28  12
 14 Davis, Brandon            11 Holy Ghost Prep          52.30  12
 15 Howell, Renard            11 Neshaminy                52.31  13
 16 Post, Mason               11 State College            52.39  11
 16 Dillon, Andrew            10 Norristown Area          52.39  11
 18 Patton, Zac               12 Central Dauphin          52.47   9
 19 Stoltz, Jon               11 Altoona Area             52.57  10
 20 Baressi, Melo             12 Archbishop Curley        52.69  13
 21 Reilly, Tom               11 Warwick Valley           52.75  11
 22 Smith, Austin             12 North Penn               52.85   9
 22 Sulon, Joe                12 Neshaminy                52.85   8
 24 Sjoreen, Gunnar           11 Conestoga                53.07   7
 25 Self, Malik               11 Bishop McNamara          53.19   8
 26 Somaru, Paul              10 Strath Haven             53.56   9
 27 Tejeda, Anstron           10 McCaskey                 53.63   9
 28 Capuano, Justin           12 Jamestown                53.64   7
 29 Showalter, Nate           12 Bishop McDevitt          53.68   5
 30 Branch, Shareek           09 Gonzaga                  53.90   7
 31 Beck, Tim                 12 Mifflin County           53.97   8
 32 Reffner, Joe              10 Altoona Area             53.98   7
 33 Smoot, Corey              12 Riverdale Baptist        54.09  10
 34 Manz, Matt                12 Conestoga                54.16   7
 35 Bratsis, Alex             10 Strath Haven             54.21   9
 36 Bilicic, Griffin          09 Methacton                54.28   5
 37 Jones, Tre                09 Gonzaga                  54.30   6
 38 Ajlane, Youssef           12 Cedar Cliff              54.46   4
 39 Mauer, Reece              11 North Penn               54.49   6
 40 Haight, Seth              12 Red Lion Area            54.55   5
 41 McKeith, James            11 Twin Valley              54.75   8
 42 Dias, Ethan               10 Hershey                  54.85   5
 43 Asencio, Chis             12 McCaskey                 55.02  10
 44 Orji, Nicholas            10 Archbishop Carroll       55.23  10
 45 Davis, Nathan             11 Glen Mills Sch           55.26   6
 46 Kenney, Jeff              11 Hatboro-Horsham          55.27   5
 47 Gilbertson, Chris         10 Eastern Lebanon Co       55.69   3
 48 Collis, Joseph            10 Methacton                55.98   6
 49 Troutman, Blaine          09 Eastern Lebanon Co       56.28   3
 50 Azzato, Michael           12 Central Dauphin          56.54   4
 51 Masgai, Alex              10 Pennridge                56.55   6
 52 Patil, Ruturaj            10 Penncrest                56.79   5
 53 Caruso, Mark              11 Bishop McDevitt          57.10   1
 54 Prior, Andrew             11 Holy Ghost Prep          57.22   3
 55 Gross, Ryan               10 Robbinsville             57.57   3
 56 Becker, Ben               12 Wyoming Valley West      57.58   2
 57 Keller, Alex              11 Red Lion Area            57.97   4
 58 Hoy, Ben                  09 Lower Dauphin            58.51   4
 59 Curtis, Zach              10 Western Wayne            58.53   2
 60 Carey, Spencer            10 Western Wayne            58.63   2
 61 Shanks, Alex              09 Manchester Valley        58.89   1
 62 Guiducci, Alessandro      11 Robbinsville             58.96   2
 63 Melander, Scott           12 Dallastown Area          59.12   2
 64 Smedley, Mitch            09 Springfield (Delco)      59.93   1
 65 Shawver, Brandon          12 Mifflin County         1:00.57   2
 66 Dash, Caleb               09 Manchester Valley      1:00.95   1
 67 Horan, Tim                09 Springfield (Delco)    1:05.01   1
 -- Wagner, Seamus            12 State College               FS   8
 -- Regar, Derek              11 Cumberland Valley          DNF   6
 -- Smith, Keenan             12 Coatesville Area            DQ   4