Pennsylvania State University 
        Kevin Dare Memorial HS Invitational - 1/19/2013         
              Horace Ashenfelter III Indoor Track               
                      University Park, PA                       
 
Event 16  Boys 1 Mile Run
================================================================
        Meet: M 4:20.90  2011        Wade Endress, Altoona      
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals                                                          
  1 Huemmler, Jack            12 Strath Haven           4:20.74M
  2 Groh, Jeff                11 Lower Dauphin          4:24.06 
  3 Jewett, Curt                 N E Bradford           4:24.63 
  4 Cather, William           11 State College          4:26.93 
  5 Smathers, Ryan               North East             4:29.64 
  6 Butera, Dylan             11 Strath Haven           4:30.68 
  7 Kardish, Christian        11 Holy Ghost Prep        4:30.74 
  8 Hopkins, Pat              11 Methacton              4:31.05 
  9 Watro, Curtis             12 Methacton              4:31.97 
 10 Olson, Jared              12 Warwick Valley         4:32.99 
 11 Pulliam, Kevin            11 Gonzaga                4:34.49 
 12 Adams, Kyle               11 State College          4:35.16 
 13 Hoyle, Chris              11 Gonzaga                4:36.00 
 14 Coburn, Alex              12 Cumberland Valley      4:36.03 
 15 Trump, Dalton             12 McCaskey               4:37.56 
 16 Coakley, Josh             10 Twin Valley            4:39.76 
 17 Weidner, Sean             10 Lower Dauphin          4:41.44 
 18 Angelina, Nick            12 Penncrest              4:41.65 
 19 Evans, Nicholas           12 Woodberry Forest       4:42.48 
 20 Pardoe, Nate              12 Red Lion Area          4:42.52 
 21 Givens, Tim               10 Twin Valley            4:42.56 
 22 Stroh, Dominic            10 Altoona Area           4:42.86 
 23 Rohde, Kyle               11 Cumberland Valley      4:43.43 
 24 Foust, Brad               10 Altoona Area           4:45.02 
 25 Singleton, Robert         09 Woodberry Forest       4:45.13 
 26 Parker, Patrick           12 Mifflin County         4:45.49 
 27 Molloy, Matthew           11 North Penn             4:46.09 
 28 Cray, Eric                12 Hershey                4:46.17 
 29 Peterson, Dan             10 Warwick Valley         4:46.23 
 30 Wilson, Ben               10 Central Dauphin        4:46.68 
 31 Orcutt, Taylor            10 Penncrest              4:46.96 
 32 Repetz, Nathan            12 Cedar Cliff            4:47.00 
 33 Nally, Alex               11 Central Dauphin        4:47.41 
 34 Piscitelli, Brian         11 North Penn             4:48.47 
 35 Ashbach, Dylan            10 Hatboro-Horsham        4:49.10 
 36 DiCintio, Jack            09 Wyomissing             4:52.20 
 37 Gatchell, Ethan           10 Red Lion Area          4:53.50 
 38 Rosenberger, Dylan        12 Wyomissing             4:54.05 
 39 Mazzeo, Seth              12 Neshaminy              4:54.31 
 40 Spitz, Mark               12 Dallastown Area        4:59.81 
 41 Lynch, James              11 Robbinsville           5:00.00 
 42 Mcguckin, Collin          11 Springfield (Delco)    5:01.39 
 43 Hopkins, Duncan           10 McCaskey               5:04.17 
 44 Capestrani, Michael       12 Jamestown              5:05.19 
 45 Dineen, Patrick           10 Holy Ghost Prep        5:05.25 
 46 McGarry, Eric             11 Pennridge              5:05.56 
 47 Edborg, Christian         10 Jamestown              5:05.71 
 48 Babayemi, Emmanuel        12 Archbishop Carroll     5:07.07 
 49 Lawton, Vince             12 Archbishop Curley      5:07.12 
 50 Sebeck, Shane             12 Dallastown Area        5:07.61 
 51 Hoffman, Nick             10 Neshaminy              5:08.30 
 52 McGinnis, Sean            09 Phoenixville Area      5:11.01 
 53 Cartenga, Josh            10 Coatesville Area       5:11.46 
 54 Sauter, Christian         11 Western Wayne          5:13.91 
 55 Endler, P.J.              12 Wyoming Valley West    5:17.45 
 56 Vaccaro, Adam             10 Western Wayne          5:18.25 
 57 Trueblood, Noah           11 Pennridge              5:20.03 
 58 Ciccolini, Jay            09 Mifflin County         5:20.53 
 59 Sunday, Iain              09 Cedar Cliff            5:20.93 
 60 Coulter-Johnson, Kyle     10 Norristown Area        5:21.12 
 61 Dumochelle, Brady         11 Manchester Valley      5:23.90 
 62 Saveleski, Nick           11 Manchester Valley      5:25.63 
 63 Darcy, Liam               09 Phoenixville Area      5:33.19 
 64 Dougher, Cole             10 Bishop McDevitt        5:37.92 
 65 Yunkunis, David           12 Wyoming Valley West    5:39.81 
 66 Regnell, Alex             12 Eastern Lebanon Co     5:59.37 
 67 Tran, Eric                10 Bishop McDevitt        6:01.08